Projeler

Belki biz belki bir başkası yapar diye düşündüğümüz proje fikirleri

Senaryo (Dünya hayatı)

Dünya hayatı oyun ve eğlenceden ibarettir anlamındaki ayette verilmek istenen mesajı daha iyi anlamak için bir animasyon filmi yapılması.

Animasyon ve gerçek film bir arada karışık şekilde yapılacak. Bir oyun sahnesi içinde, oyun içindeki karakterler oyunun sonunda gerçek hayata geçiş ödülü için yarışacaklar. Yani oyunun sonunda başarılı olan, ya da oyunun son bölümüne kadar gelip o son kısmı da geçen oyun karakterleri, oyunun sonunda canlılık kazanarak çizgi karakter olmaktan gerçek karakter olmaya geçiş ödülü kazanacaklar. Sanal ortamdan çıkıp, oyunu yazanın dünyasına geçiş yapacaklar.

Oyun başlarken tüm karakterlerle toplantı yapılıp sanal ortamda oyunun yazarı (gerçek hayattaki insan) onlara oyunun kuralını anlatacak. Oyunda şu aşamalarda şöyle durumlarla karşılaşacaksınız, oyunun sonunda ruh ve beden kazanacaksınız diye onlara bilgilendirme yapacak. Kabul edenlerle oyun başlayacak, kabul etmezlerse oyun yazarı o karakterlerin kodlarını silecek ve oyundan çıkaracak.

Oyun içinde oyun karakterleri birbirlerine hatırlatmalar yapacaklar, oyunun sonu hakkında.

Oyunun kuralını düzgün oynamayan karakterlere oyunun sonunda başarılı olmaları için bazı engeller oluşturulacak.

Çocuklara vereceğimiz eğitim

Çocuklarımıza Kudüs gibi İslam beldelerini ezberletecek, onların zihinlerinde yer etmesini ve gündemlerinde kalmasını sağlayacak ve onlara sevdirecek şarkılar ve oyunlar yazılması…